Informacja o zajęciach Unijnych w szkołach Gminy Sośnicowice

Darmowe, dodatkowe zajęcia dla dzieci w Szkołach.

Z dniem 2 stycznia 2012 w szkołach Gminy Sośnicowice, rozpoczęła się realizacja zajęć dodatkowych w ramach projektu europejskiego:
"Z naszym dziedzictwem kulturowym i przyrodniczym do Europy".
Zajęcia potrwają do 29 czerwca 2012 i jak to było w roku minionym zakończą się tzw. Festiwalem Nauki, który będzie prezentacją twórczego efektu prac dzieci uczestniczących w zajęciach.
Wyboru rodzaju zajęć w których pociecha ma uczestniczyć można dokonać u koordynatora szkolnego. To odpowiednio w każdej szkole :

Szkoła Podstawowa w Bargłówce - Pan Krzysztof Zawadzki
Szkoła Podstawowa w Kozłowie  - Pan Michał Nowrot
Szkoła Podstawowa w Sierakowicach - Pani Sonia Kirchniawy
Szkoła Podstawowa w Sośnicowicach - Pani Katarzyna Spyra
Gimnazjum im. Unii Europejskiej w Sośnicowicach - Pan Wiesław Wyrozumski

Uruchomiono m.in. zajęcia językowe, matematykę na wesoło dla najmłodszych, zajęciach korekcji wad postawy, wsparcie psychologiczno-pedagogiczne.
Z dodatkowych zajęć pozalekcyjnych dzieci odwożone są autobusami kursującymi na 3 trasach.

Zajęcia są bezpłatne. To wyjątkowa szansa umożliwiająca wyrównywanie szans edukacyjnych podopiecznych, zwłaszcza dla rodzin mniej zamożnych, których nie stać na opłatę kosztownych korepetycji.

Informacja o autobusach oraz opis projektu dostępny jest na stronie:

ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU.

Data wytworzenia: 2012-01-04 11:59 Autor: Sławomir Szyja Data publikacji: 2012-01-04 11:59 Osoba udostępniająca na stronie: Kamil Kionka Data ostatniej modyfikacji: 2012-01-05 Osoba modyfikująca: Kamil Kionka